Adamova kulinárska cesta sa začala už doma pri varení rodinných obedov. Po skončení školy sa ako 19-ročný rozhodol zbierať skúsenosti v zahraničí. Pôsobil v profesionálnych kuchyniach Rakúska a Nemecka – od grilovania morských plodov na ostrove v Severnom mori, cez prácu zástupcu šéfkuchára v 4* hoteli v Alpách, až po pozíciu šéfkuchára v zámockej reštaurácii ocenenou Gault&Millau. V rámci stáží sa učil od špičkových mien ako Thomas Dorfer či Gordon Ramsay, inšpiráciu hľadal aj v Thajsku či na západe USA. Posledný rok v zahraničí strávil v prestížnej reštaurácii Steirereck vo Viedni, ktorá patrí medzi 50 najlepších na svete. Svoje bohaté skúsenosti s radosťou odovzdáva ďalej ako lektor v škole varenia Chefparade. Cestovanie, nové chute a kultúry sú preňho nekonečným zdrojom inšpirácie.
Adam Vasko šéfkuchár kurzu
Ako kurz prebieha
Po príchode vás privíta náš šéfkuchár a oboznámi s programom kurzu. Ak ste sa prihlásili sami, bez partnera či priateľov, nebojte sa – kurz si určite užijete aj tak.
Na kurz nie je potrebné si čokoľvek nosiť. Suroviny, kuchynské náradie, zástery či take away boxy sú súčasťou kurzu.
O pitný režim mať núdzu nebudete - všetky nealkoholické nápoje sú zahrnuté v cene. Za poplatok sú alkoholické nápoje ako pivo či víno slovenskej aj svetovej produkcie, ktoré nájdete v našej ponuke. Na mieste majú účastníci tiež možnosť zakúpiť si koreniny a ingrediencie, ktoré používame aj na našich kurzoch. Platba je možná priamo u kuchára pred alebo po kurze - v hotovosti aj kartou.
Všetky recepty vám po uskutočnení vášho kurzu varenia zašleme emailom na nasledujúci deň.
Dĺžka kurzu závisí od zložitosti menu a samozrejme aj od vašich kuchárskych zručností . Niektoré jedlá zvládnete raz-dva, iné si zaslúžia trochu viac času. Kurzy zvyčajne trvajú 3 až 4 hodiny, počas ktorých stihnete nielen pripraviť všetky jedlá, ale aj v pokoji posedieť, porozprávať sa a vychutnať si celý zážitok do posledného sústa.
Ako sa k nám dostanete a info ohľadom parkovania nájdete v spodnej sekcii - ŠTÚDIÁ.
Doprovod ďalšej osoby na kurze bohužiaľ nie je z kapacitných dôvodov možný.
Čo o kurzoch hovoria ich účastníci?
Najčastejšie otázky
- Môžem prísť na kurz sám?
-
Samozrejme. Účastníci kurzu varenia sú rozdelení do dvojíc, v ktorých budú variť. Ak sa rozhodnete prísť vo dvojici, obaja účastníci kurzu platia plnú sumu za účasť na kurze varenia.
- Kedy zverejníte ďalšie termíny kurzov varenia?
-
Termíny nových kurzov vypisujeme pravidelne po 15. dni v mesiaci, vždy na nasledujúci mesiac.



