Vietnamská kuchyňa

Vietnamská kuchyňa je považovaná za jednu z najzdravších kuchýň sveta, jedlá obsahujú veľa čerstvých korenín, zeleniny, morských plodov a sú postavené na tradičnom spôsobe úpravy. Vedeli ste, že Vietnam je najväčším producentom kešu orieškov na svete? A zároveň je aj najlepším miestom pre milovníkov kávy, keďže táto krajina je druhým najväčším producentom kávy na svete. Vietnam sa môže popýšiť aj rôznymi extravagantnými lahôdkami, ktoré v našincoch nevzbudzujú veľa dôvery, skôr vyžadujú prekonanie predsudkov pri konzumovaní. Takouto špecialitou je napríklad aj hadie víno (naložený had v ryžovom víne), ktoré sa tu tradične pije pre vitalitu, zdravie a obnovovacie účinky. Nebojte sa, žiadne hadie víno na Vás u nás nečaká. My sme si pre Vás pripravili iba vychytené špeciality, ktoré lákajú ku konzumácii hneď na prvý pohľad! Ochutnáte a naučíte sa pripraviť jednou z najznámejších lahôdok Vietnamu, ktorá výnimočne chutí a zároveň je aj veľmi zdravá – svetoznáma polievka Pho Bo, ktorá je vynikajúcim liekom napríklad pri prechladnutí. Jarné rolky nájdeme v rôznych kuchyniach a sú veľmi obľúbené. Ale Vietnam je jediná krajina, kde sa tieto rolky pripravujú a podávajú čerstvé – tepelne neupravené. My sa presne túto špecialitu naučíme pripravovať Goi Cuori – studené jarné závitky s krevetami v ryžovom papieri báhn da nem s dipom. Ďalšiu špecialitu, ktorú nemôžeme v spojitosti s Vietnamom vynechať, je jedlo s rezancami: Bun Bo Nam Bo - hovädzie mäso s ustricovou omáčkou, rezancami a čerstvou zeleninou. Na záver sa pozrieme bližšie na tofu – pripravíme si vegánske vyprážané tofu s paradajkovou omáčkou a na úplný koniec si pripravíme a ochutnáme ešte lahodný mangovo-pomarančový dezert z tofu. Príďte ku nám zažiť Vietnam. Tešíme sa na Vás!

KURZY VARENIA ŠTANDARD
Zážitok s nezabudnuteľnou atmosférou, nové znalosti, chute a vône, skúsení šéfkuchári/ky. Samozrejmosťou sú nealko nápoje v cene ako aj certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu.

  • Termín: 16. februára 2019, sobota, 10:00
  • Miesto konania: BRATISLAVA, Košická 58
  • Doba trvania: 3,5 - 4 hodiny
  • Cena: 69 Eur
  • Kuchár: Juraj Kolárik

waiting list "Kurz je už obsadený. Môžete sa však prihlásiť do Waiting list-u a ak budeme mať voľné miesto, budeme vás kontaktovať."

Kontaktné údaje

Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Boli ste zaradený na waiting list
CHYBA:
Prečo si vybrať kurz varenia v Chefparade
Od roku 2011,

6 rokov tradície

na slovenskom trhu

Viac než

15 000 spokojných účastníkov

na kurzoch varenia

Usporiadaných viac než

1000 firemných akcií

v našich priestoroch

Viac než

300 outdoor eventov

po celom Slovensku