Thajská kuchyňa

Thajsko je vychýrenou dovolenkovou destináciou a svojou rovnako výnimočnou kuchyňou isto očarí aj vás. Thajské jedlo je veľmi lahodné a vždy pozostáva z vyváženosti všetkých piatich elementov: ostrosť, kyslosť, sladkosť, slanosť, horkosť. Zaujímavosťou je, že nič tu nie je pečené! V Thajsku sa rúra vidí v domácnostiach len zriedkavo, na dokonalé národné jedlo postačí horúci wok alebo gril.

V našom kurze sa naučíme, ako pripraviť to najlepšie z lokálnych špecialít. Začneme svetoznámou Tom Kha Kai polievkou – výborná polievka s kokosovým mliekom a plnou chuťou, pokračujeme hovädzím satay - lákavá chuť hovädzieho mäsa upravená podľa špeciálneho jávskeho receptu dochutená vlastnoručne vyrobeným arašidovým maslom, ďalšou špecialitou bude skvostné baklažánové kari s kambodžskou kari pastou a tofu. A potešíme aj naše oči – thajský šalát z čiernej ryže, ktorý si pripravíme ako ďalší chod, si získal obľubu medzi gurmánmi práve pre svoju neobvyklú chuť a krásne farby. Na záver sa môžete tešiť naozaj na netradičný thaiský dezert. Thaiské dezerty sú jedinečné v tom, že pozostávajú väčšinou z kokosových produktov a čerstvého ovocia, oproti zvyčajnému základu z múky a smotany. Môžete sa tešiť na geniálne kokosové palacinky s ananásom – s nezabudnuteľnou a výrazne návykovou chuťou a prekvapením vo vnútri. Thajčania veria, že jedenie jedla osamote prináša nešťastie a preferujú zdieľanie svojho jedla s ostatnými. Rovnako aj my si svoje dobroty po kurze vychutnáme za spoločným stolom – pre istotu.

KURZY VARENIA ŠTANDARD
Zážitok s nezabudnuteľnou atmosférou, nové znalosti, chute a vône, skúsení šéfkuchári. V cene kurzu ŠTANDARD je zahrnuté:
– neobmedzená konzumácia nealko nápojov, limonády, čaju a kávy počas kurzu
– kulinársky certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu

  • Termín: 18. júna 2021, piatok, 17:00
  • Miesto konania: BRATISLAVA, Miletičova 60
  • Doba trvania: 3 hodiny
  • Cena: 69 Eur
  • Kuchár: Martin Krajčovič

waiting list "Kurz je už obsadený. Môžete sa však prihlásiť do Waiting list-u a ak budeme mať voľné miesto, budeme vás kontaktovať."

Kontaktné údaje

Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Boli ste zaradený na waiting list
CHYBA:
Prečo si vybrať kurz varenia v Chefparade
Od roku 2011,

10 rokov tradície

na slovenskom trhu

Viac než

15 000 spokojných účastníkov

na kurzoch varenia

Usporiadaných viac než

1000 firemných akcií

v našich priestoroch

Viac než

300 outdoor eventov

po celom Slovensku