Rakúska kuchyňa

Vedeli ste, že viedenský rezeň má svoj pôvod v Taliansku?

Toto a mnoho ďalších poznatkov z rakúskej kulinárie vám priblíži naša lektorka Deniska, ktorá má túto krajinu precestovanú krížom, krážom a okrem toho, že pracovala v rakúskej reštaurácii aj v alpskon hoteli chodí často na kulinárske výlety do tejto krajiny známej vínom, marhuľovými sadmi, tekvicami, tekvicovým olejom a nepochybne dezertami či výbornou viedenskou kávou.

Rakúska kuchyňa je z čias Rakúsko - Uhorska ovplyvnená jedlami krajín, ktoré do tejto ríše patrili.

Veď rakúšanmi obľúbené zemiaky pripravujú aj ako predjedlo, hlavné jedlo, do polievky, na šalát, podobne ako na Slovensku či v Maďarsku. My si pripravíme výbornú viedenskú zemiakovú polievku, ktorú rýchlo a chutne uvaríte doma a tiež zemiakový šalát ako prílohu k rezňu. Týmto sa ale naše rakúske menu len začína, lebo ďalšou rakúšanmi veľmi obľúbenou ingerdienciou je tekvicový olej! Rakúšania ho používaju veľmi často a v reštauráciách je bežne na stole spolu so solničkou a koreničkou.

 Rakúšania tento olej vyrábajú a sú naň právom hrdý, lebo jeho orieškovú chuť si určite zamilujete. Každoročne sa vo viacerých mestách v Rakúsku konajú aj tekvicové slávnosti. My si spravíme výborný šalát s pečenou tekvicou, pridáme aj tekvicový olej a opražené tekvicové semienka, ktoré sú veľmi zdravé.

A čo by to bola rakúska kulinária bez dezertu?  My si na kurze pripravíme obľúbený dezert cisára Františka Jozefa I. manžela Elisabeth Bavorskej po ktorom dostal aj meno- Cisárske trhanec. Chutný dezert s hrozienkami a omáčkou zo sliviek prevoňaných klinčekmi a škoricou.

Tak sa poďte s nami vydať na chutnú a voňavú cestu do rakúskej kuchyne.

  • Termín: 28. júna 2022, utorok, 17:00
  • Miesto konania: BRATISLAVA, Miletičova 60
  • Doba trvania: 3,5 - 4 hodiny
  • Cena: 79 Eur
  • Kuchár: Denisa Vinczeová

Objednávkový formulár


Kontaktné údaje

Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Zľavový kód

Spôsob úhrady

Bankový prevod

Emailom od nás dostanete pokyny k platbe, ktorú zadáte prostredníctvom vašej banky. Ak si želáte zaslať darčekový poukaz obratom, prosím, zašlite nám potvrdenie o úhrade na kontaktný e-mail uvedený v potvrdení objednávky.

Zadajte kód
Celková suma: 79 Eur

Ak máte akýkúkoľvek otázku, navštívte prosím našu stránku FAQ alebo nás kontaktujte na emailovej adrese kurzy@chefparade.sk, prípadne volajte na tel.: +421 948 234 553

Rezervácia úspešne odoslaná
CHYBA:
ĎAKUJEME za odoslanie.
Ideme na to
Doplatok na mieste konania:
Prečo si vybrať kurz varenia v Chefparade
Od roku 2011,

10 rokov tradície

na slovenskom trhu

Viac než

15 000 spokojných účastníkov

na kurzoch varenia

Usporiadaných viac než

1000 firemných akcií

v našich priestoroch

Viac než

300 outdoor eventov

po celom Slovensku