Francúzske dezerty z odpaľovaného cesta PREMIUM PLUS

Odpaľované cesto býva často v našich končinách považované za veľmi náročné, začiatočníci v pečení sa mu oblúkom vyhýbajú a aj tí, čo o pečení čo-to vedia, si ho zvyčajne nevyberajú s obľubou. Vo Francúzsku však tieto tradičné dezerty patria k najvychytenejším a najlákavejším, najviac predávaným a v každom prípade aj najlahodnejším. Francúzi môžu vďačiť za túto lahôdku Kataríne De Medici, ktorá niekoľko receptov, vrátane receptu na odpaľované cesto a profiterolky, priniesla do Francúzska z Toskánska.

Na našom kurze sa naučíte presný návod ako si pripraviť dokonalé dezerty z odpaľovaného cesta s francúzskou ľahkosťou – vlastnoručne. Nielenže sa tohto cesta už prestanete báť, ale si ho po kurze u nás pravdepodobne budete vyberať s radosťou, keď budete premýšľať, akým sexi dezertom prekvapiť svojich blízkych. Na kurze pôjdeme od základov. Najprv sa naučíte ako pripraviť dokonalé odpaľované cesto, ktoré sa pri dodržaní základných krokov vždy vydarí, potom si elegantnou francúzskou techniku craquelin (krakelin) ukážeme ako základný dezert povýšiť na nebesky chrumkavú, úplne novú úroveň.

Čakajú vás recepty a presné postupy na TOP francúzske a najpredávanejšie špeciality Paris-Brest – tento tradičný dezert vznikol pri príležitosti významného cyklistického závodu Paríž-Brest-Paríž a tvar kruhu tohto fantastického dezertu plneného pralinkovým krémom, symbolizuje koleso bicykla. No a do tretice to sú choux – profiterolky plnené 3 druhmi lahodných krémov. Získate recepty a presné postupy ako vyrobiť tradičné náplne ako krém Mouselline - typický krém pre náplň napríklad profiteroliek a vanilkových rožkov a iných plnených dezertov, alebo pralinkovú pastu - základ pre lahodnú náplň do Paris Brest venčekov, makróniek, laskóniek, koláčov a pod.  Príďte si k nám po zručnosti a vychytávky, ktoré v žiadnych knihách nenájdete!

KURZY VARENIA PREMIUM Plus
Štandard doplnený o zaujímavé workshopy, špeciálne ingrediencie či ochutnávku vín. V cene kurzu PREMIUM Plus je zahrnuté:
– neobmedzená konzumácia nealko nápojov, limonády, čaju a kávy počas kurzu
– kulinársky certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu
– pohár prosecca 

  • Termín: 6. decembra 2021, pondelok, 17:00
  • Miesto konania: BRATISLAVA, Miletičova 60
  • Doba trvania: 3,5 - 4 hodiny
  • Cena: 89 Eur
  • Kuchár: Zuzana di Candido

waiting list "Kurz je už obsadený. Môžete sa však prihlásiť do Waiting list-u a ak budeme mať voľné miesto, budeme vás kontaktovať."

Kontaktné údaje

Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Boli ste zaradený na waiting list
CHYBA:
Prečo si vybrať kurz varenia v Chefparade
Od roku 2011,

10 rokov tradície

na slovenskom trhu

Viac než

15 000 spokojných účastníkov

na kurzoch varenia

Usporiadaných viac než

1000 firemných akcií

v našich priestoroch

Viac než

300 outdoor eventov

po celom Slovensku