Francúzske dezerty 2

Absolvovali ste u nás v Chefparade kurz pečenia Francúzske dezerty? Pripravili sme pre vás novinku - Francúzske dezerty 2, kde sa naučíte piecť nové dezerty, ktoré očaria každého fanúšika chutných dezertov a jahôd. Francúzska klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Vedeli ste, že Fraisier znamená po francúzsky jahoda? Fraisier je vynikajúca jahodová torta, ktorej steny sú vystlané jahodami, vhodná na každú príležitosť. 
Ľahké piškótové cesto genoisse naplnené lahodným vanilkovým krémom mousseline v kombinácií s čerstvými jahodami poteší všetky mlsné jazýčky. Nielen, že vyzerá krásne, ale aj výborne chutí.

Mini tartaletky sú momentálne veľmi obľúbené. Majú moderný look a dajú sa krásne ozdobiť. Dokonale obohatia každý candy bar.
Chrumkavé kakaové cesto sucrée, naplnené slaným karamelom, banánom a čokoládovým krémom. Úžasná kombinácia, ktorá má zaručený úspech. 

Neabsolvovali ste kurz Francúzske dezerty? Nevadí, kurz Francúzske dezerty 2 nenadväzuje na kurz Francúzske dezerty, takže sa nemusíte báť ho vyskúšať. :) 

KURZY VARENIA ŠTANDARD
Zážitok s nezabudnuteľnou atmosférou, nové znalosti, chute a vône, skúsení šéfkuchári/ky. V cene kurzu ŠTANDARD je zahrnuté:
– neobmedzená konzumácia nealkoholických nápojov
– kulinársky certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu

  • Termín: 13. augusta 2021, piatok, 17:00
  • Miesto konania: BRATISLAVA, Miletičova 60
  • Doba trvania: 3,5 - 4 hodiny
  • Cena: 69 Eur
  • Kuchár: Zuzana di Candido

waiting list "Kurz je už obsadený. Môžete sa však prihlásiť do Waiting list-u a ak budeme mať voľné miesto, budeme vás kontaktovať."

Kontaktné údaje

Meno
Priezvisko
Telefón
Email
Boli ste zaradený na waiting list
CHYBA:
Prečo si vybrať kurz varenia v Chefparade
Od roku 2011,

10 rokov tradície

na slovenskom trhu

Viac než

15 000 spokojných účastníkov

na kurzoch varenia

Usporiadaných viac než

1000 firemných akcií

v našich priestoroch

Viac než

300 outdoor eventov

po celom Slovensku