Kontakt     I     Štúdiá    I     O Chefparade

SK     EN

Košice  PO - PIA (10 - 17)
0948 796 397

Bratislava  PO - PIA (10 - 17)
0948 234 553

   0948 234 553   |     info@chefparade.sk

Francúzske maslové croissanty & Tartlet PREMIUM Plus

Prázdny

Francúzske maslové croissanty & Tartlet PREMIUM Plus

V súčasnosti nie sú vypísané termíny

89,00 €

Francúzske maslové croissanty & Tartlet PREMIUM Plus

Francúzske croissanty - toto obľúbené európske raňajkové pečivo v tvare polmesiaca miluje snáď každý. Chrumkavé krehučké laminované maslové pečivo, pochádza vlastne z Rakúska a vzniklo pravdepodobne niekedy v 13tom storočí. Legendy hovoria že croissant bol vytvorený na počesť rakúskeho víťazstva nad Turkami a bol vymodelovaný podľa mesiaca na tureckej vlajke. Hovorí sa, že francúzska kráľovná Mária Antoinette sa zaslúžila o preniknutie croisantov do Francúzska. Od roku 1920 sa stali francúzskym národným produktom a patria medzi pýchu Francúzska rovnako ako bagety. Jedna z najvychytentejších cukrární Landurée na Champs Elysées, ktorá je svetoznáma kvôli svojim makrónkam, servíruje aj naozaj prvotriedne croissanty. Príďte sa ku nám naučiť, ako vyrobiť pravé francúzske maslové croissanty! Na kurze budete pripravovať neplnené a plnené tou najkvalitnejšou čokoládou - pravou belgickou čokoládou Callebaut s obsahom pravého kakaového masla s nezameniteľnou chuťou a vlastnosťami.

Spolu s croissantami vás naučíme aj ďalšiu francúzsku lahôdku – ovocný tart, ktorý vo svojej zmenšenej verzii – minitartaletky – patrí medzi najpredávanejšie dezerty v Paríži hneď po Makrónkach, Éclair a Mille-feuille. Ide o lahodný koláčik z tenkého maslového základu, naplnený krémom a na vrchu ozdobený ovocím. Je to veľmi variabilný dezert, ktorý jednoducho premeníte podľa sezónneho ovocia. Francúzi dokážu každý dezert posunúť na vyššiu úroveň, rovnako aj minitartaletky môžu mať napríklad citrónové meringue ako vrchnú vrstvu a vyzerajú úplne neodolateľne... ale o tom a o mnohých iných veciach sa už viac dozviete na našom kurze od tých najpovolanejších – našich cukrárskych šéfkuchárov.

KURZY VARENIA PREMIUM Plus
Skutočná lahôdka pre milovníkov gastronómie. Štandard doplnený o zaujímavé workshopy, špeciálne ingrediencie či ochutnávku vín. V cene kurzu PREMIUM Plus je zahrnuté:
– neobmedzená konzumácia nealko nápojov, limonády, čaju a kávy počas kurzu
– kulinársky certifikát o úspešnom absolvovaní kurzu

Kuchár pre tento kurz je zatiaľ prekvapením

Rozhodne sa máte načo tešiť :)

Ako kurz prebieha

Po príchode a uvítaní rozdelí náš šéfkuchár všetkých účastníkov do dvojíc. V prípade, že ste prišli sám/sama, nemusíte sa báť, určite k vám nájdeme správneho parťáka na varenie.

Na kurz nie je potrebné si čokoľvek nosiť. Suroviny, kuchynské náradie, zástery či take away boxy sú súčasťou kurzu.

O pitný režim mať núdzu nebudete - všetky nealkoholické nápoje sú zahrnuté v cene. Za poplatok sú alkoholické nápoje ako pivo či víno slovenskej aj svetovej produkcie, ktoré nájdete v našej ponuke. Na mieste majú účastníci tiež možnosť zakúpiť si koreniny a ingrediencie, ktoré používame aj na našich kurzoch. Platba je možná priamo u kuchára pred alebo po kurze - v hotovosti.

Všetky recepty vám po uskutočnení vášho kurzu varenia zašleme emailom do 5 nasledujúcich dní.

Čo o kurzoch hovoria ich účastníci?

Výborné kurzy varenia. Určite odporúčam pre jednotlivcov, páry, aj pre skupiny. Vzdelávať sa máme celý život a naučiť sa nový recept na jedlo, ktoré vám vždy chutilo v reštike a doma ste sa ho báli skúsiť je skvele strávený čas.

Naučíte sa, dobre sa najete, zabavíte - skvelé na príjemný večer. Páči sa mi rôznorodosť kurzov a kuchýň, ktoré si viete vyskúšať, príjemné pracovné prostredie a skvelí kuchári a kuchárky.

Naposledy sme boli na "Cesta okolo sveta" so šéfkuchárom Marošom a atmosféra bola úžasná, jedlo výborné (veď sme si ho varili pod dozorom sami ) a máme len tie najlepšie spomienky a skúsenosti. Ďakujeme! :)

Katarína

Ďakujem za skvelý zážitok…
Bol som prvý krat (dostal somto ako darček k narodkám)
a bolo to super. Výborný lektor, výborne steaky a ešte som sa aj bombovo na/prejedol. :)
Určite by som vyskúšal aj ďalší kurz.

Vlado

S kolegynkami sme absolvovali kurz Francúzska kuchyňa pre milovníkov jedla a vína PREMIUM Plus.
Bola som prvýkrát a bola som nadmieru spokojná - príjemná atmosféra, profesionalita vo všetkých detailoch, pán kuchár "prezrádzal" aj tajné grify receptov, ochotne a milo nás sprevádzal celým večerom.

Vínka, ktoré sme ochutnávali, boli skvelé. Celý večer sme si užili, relaxovali pri výnimočnom jedle a vínku a ešte sme sa aj naučili ako jedlá pripraviť. Určite si zopakujem, je z čoho vyberať . :)

Mária

Ďakujeme za perfektne strávené popoludnie v príjemnej spoločnosti a so skvelým jedlom. :)
N
a kurze domácej indickej kuchyne sme sa veľa naučili
a určite vyskúšame aj ďalšie kurzy z pestrej ponuky, ktorú Chefparade ponúka! 

Zuzana

Skvelé kurzy, príjemná atmosféra a vynikajúce jedlo.
Zatiaľ som bola na dvoch (španielska kuchyňa, mini pavlovky) a určite neboli posledné.
 
Odporúčam naozaj každému + super aj ako nápad na darček pre niekoho blízkeho. 

Nikola

  Najčastejšie otázky

  Ako teraz prebiehajú kurzy varenia Chefparade v súvislosti s pandémiou Covid-19?

  Kurzy varenia aktuálne prebiehajú v bežnom režime bez odmedzení.

  Môžem prísť na kurz sám?

  Samozrejme. Účastníci kurzu varenia sú rozdelení do dvojíc, v ktorých budú variť. Ak sa rozhodnete prísť vo dvojici, obaja účastníci kurzu platia  plnú sumu za účasť na kurze varenia.

  Kedy zverejníte ďalšie termíny kurzov varenia?

  Termíny nových kurzov vypisujeme pravidelne po 15. dni v mesiaci, vždy na nasledujúci mesiac.

  Prázdny
  Prázdny

  Mohlo by sa Vám tiež páčiť

  Nastavenia ochrany súkromia

  Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...