Šéfkuchári školy varenia

Chefkuchár

Je šikovný, ovláda všetky recepty, a má bohaté skúsenosti. Chef chefov, najlepší medzi výbornými. Kuchár, ktorý sa s nožom v ruke už narodil a nemá problém vykúzliť výborné jedlo na počkanie. Prihláste sa na jeho kurz a budete o krok vpred.

Adam Klas

Je zástancom rýchlej a modernej kuchyne, avšak preferuje zdravú stravu. Kladie dôraz na finálny vzhľad jedla. Momentálne pôsobí ako zástupca šéfkuchára v hoteli Matyšák. Pôsobil v Rakúsku a Nemecku, kde nadobudol cenné skúsenosti v oblasti gastronómie. V roku 2011 sa zúčastnil Olympiády kuchárov a cukrárov v Erfurte, kde spolu s tímom získal bronzovú medailu. Predchádzajúce skúsenosti: Hotel Mercure Bratislava****, Restaurant Hotel Veltlin **** Poysdorf, Restaurant HoremmerHof, Nemecko. Adam u nás vedie najmä mäsové kurzy a je špecialista na ryby.

Milan Čas

V gastronómii pôsobí už vyše 30 rokov. Kuchyňa bola od detstva „miestom“, kde najradšej trávil chvíle. Pre firmu AVANTI zakladal na Slovensku sieť reštaurácií HOT POT, neskôr ako GASTRO-Manager riadil gastronómiu sieti VIVA CS OMV. Milanovou špecialitou je Viedenská kuchyňa. Rád tiež pripravuje jedlá zo šalátov a zeleniny. Momentálne sa špecializuje na prípravu Raw Food produktov. Je takisto odborníkom na prípravu praliniek. Milan u nás vedie kurzy zamerané na Fine Dining a výrobu praliniek.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Apríl 30. | 17:00Fine dining *

Tomáš Klein

Už ako malý chlapec si chcel otvoriť vlastnú reštauráciu. Kuchára robí od 15 rokov a páči sa mu, keď vidí radosť v ľudských tvárach pri ochutnávaní jeho jedál. Varieva taliansku, či francúzsku kuchyňu, no najviac mu učarovala ázia a sushi. Ako šéfkuchár pracoval v reštaurácií Robinson v Nitre, Sushi time a Kungfood v Bratislave, v reštaurácii Flubbers pripravoval pasta a gril. V súčasnosti si jeho majstrovské jedlá môžete vychutnať v Sushiki v Trnave. Tomáša u nás stretnete na kurzoch Sushi I a Sushi II, Thajská kuchyňa, To najlepšie z Ázie či WOK špecility.

Dominika Mullerová

Vyštudovala hotelovú akadémiu v Bratislave a ako kuchárka pracuje už 10 rokov. Páči sa jej, že gastronómia je veľmi rozmanitá, dá sa v nej experimentovať, ale predovšetkým nie je to len o tom, ako čo človek ochutí, ale aj o tom ako čo pripraví a naservíruje. Človek je najskôr očami, jedlo musí pekne vyzerať aj po estetickej stránke. Pracovala v Hoteli Holiday Inn. Svoje tajné triky vám prezradí na kurzoch prípravy Steakov.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Apríl 29. | 17:00Steaky a víno z Argentíny *

Kundan Baghel

Varenie je jeho vášeň, jeho život a varenie miluje. Zručnosti vo varení nadobudol v popredných Indických hoteloch The Taj Hotels Resort & Palaces, neskôr pracoval v Pan Asian Restaurant Fou Zoo v Bratislave ako šéfkuchár dezertov a jeho špičkové jedlá ste mohli ochutnať i v HOTELI SHERATON. Momentálne pôsobí ako šéfkuchár siete vegetariánskych reštaurácií Thali. Zúčastnil sa World Association of Chef Society (WACS), kde vyhral 3x striebornú medailu. Kundan u nás vedie kurz Maharažda India a Voňavá India.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 4. | 18:00Maharadža India +

Michal Hečko

Po kuchyni sa začal motať v roku 2005 na Malte. Vo Fortina Spa Resort 5*– Taste restaurant so zameraním na vietnamskú a stredomorskú kuchyňu - sa vypracoval od commis chef cez chef de partie. Šéfkuchárčinu okúsil v Brazílskej churrascarie a v Scarlet lounge. Po návrate na Slovensko pracoval v Modre v rodinnom Hoteli Sebastian. Odtiaľ prešiel do Hotela Mercure v Bratislave, kde ako šéfkuchár po Tomášovi Sikovi pôsobí dodnes. Michal je vychutnávač a špecialista na stredomorskú, francúzsku, ale aj slovenskú kuchyňu.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Apríl 28. | 18:00California dream s Delimano

Juraj Kolarik

V kuchyni sa motal už ako chlapec. Mama je Srbka, takže rodinná kuchyňa bola ovplyvnená balkánskymi chuťami. Počas svojho zamestnania zbieral skúsenosti od kuchárov a prevádzkarov v mnohých reštauráciách nachádzajúcich sa v centre Bratislavy. Je vyhlásený tým, že vždy vie niečo nové pripraviť zo surovín, ktoré má práve poruke. Obyčajné suroviny, žiadne recepty, len správne kombinácie surovín a chutí – to je Jurajov kuchársky štýl. Juraja stretnete na kurzoch stredomorskej kuchyne, steakoch, vyzná sa i v kuchyni slovenskej, španielskej a ázijskej.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Apríl 30. | 10:00Francúzska klasika

Martin Pollák

Je neodmysliteľnou súčasťou Chefparade tímu už od roku 2011. Svoje skúsenosti získal varením v mnohých prestížnych hoteloch a reštauráciách v Írsku, Česku a na Slovensku. Jeho tipy a triky ako uvariť chutné a vyvážené jedlo sú na nezaplatenie a sme veľmi radi, že Vám prostredníctvom našich kurzov sprostredkujeme tento kulinársky poklad. Špecializuje sa u nás na španielsku a taliansku kuchyňu, sushi a steaky.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 2. | 18:00Jamieho 30 minútovky

Zdeněk Michálek

Rodák z Brna pôsobil ako kuchár a šéfkuchár vo Švajčiarsku, Nemecku, Rakúsku a v Čechách, i ako šéfkuchár Hotela Bratislava. Aj keď rád varí jedlá z celého sveta, dôraz kladie najmä na sezónne využitie surovín. Rád experimentuje, skúša nové recepty a snaží sa kombinovať klasickú kuchyňu s modernou. Je absolventom Yves Thuries Culinary Academy - odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. V Chefparade škole varenia vedie hlavne kurzy Francúzskej a Talianskej kuchyne.

Mirka Švecová

Nadšenec do pečenia, dvorná cukrárka Chefparade tímu šéfkucharov. To je Mirka, ktorú u nás stretnete počas kulinárskych teambuildingov, ale i na kurzoch pečenia - Cupcakes, Cheesecakes, Brownies a kurze Torty s Mirkou. Tešiť sa môžete nielen na to, že sa naučíte piecť navychytenejšie dezerty, ale dozviete sa aj množstvo praktických rád, ktoré využijete pri akomkoľvek pripravovaní sladkostí a pečení. Milujú ju aj deti na detských oslavách a kurzoch varenia pre najmenších kuchárov.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 6. | 10:00Torty PREMIUM *

Dheeru

Náš indický poklad, ktorého stretnete na kurzoch indickej kuchyne spolu s šéfkuchárom Kundánom dotvára tú pravú chuť Indie v našej škole varenia. Na jeho špecialitách si môžete pochutnať v autentickej reštaurácii Thali v Bratislave.

Martina Grňová

Milovníčka jedla, varenia a zdravého pečenia. Začínala ako food blogerka, ale jej vášeň pre jedlo a túžba plniť si sny ju priviedli až k založeniu si vlastnej firmy. Podniká so zdravými tortami a pripravuje cateringy. Jej snom je mať vlastnú kaviarničku a písať kuchárske knihy. Okrem jedla miluje posilňovňu a inline korčulovanie. V kuchyni je veľmi kreatívna a inšpiruje vás k obmene obľúbenej klasiky na zdravé alternatívy. V Chefparade ju nájdete na kurzoch zdravého pečenia, ale i kurzoch talianskej a thajskej kuchyne.

Jan

Jana stretnete hlavne počas vašich firemných teambuildingových akcií alebo stretávok, kde Vás nielen naučí variť, ale pobaví svojimi historkami nielen z oblasti varenia. Steaky a mäso sú jeho doménou.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 3. | 18:00Perfektné steaky +

Alžbeta Mastihubová

"Jedlo musí nielen dobre vyzerať, ale hlavne výborne chutiť", vraví naša šéfkuchárka Alžbeta. Preferuje zdravé varianty tradičných jedál a koláčov, je špecialistkou v zdravom varení i pečení, vie naučiť výborne a chutne variť diabetikov i vegánov. V gastronómii má 20 ročnú prax. V Chefparade vedie kurzy talianskej i slovenskej kuchyne a prevedie vás i tajomstvami Jamieho 30 minútoviek a kurzom Jamieho Finty.

Dušan Plichta

Dušan je dobrodruhom a nadšencom, ktorý spája gastronómiu so zdravou výživou. Ako bývalý tanečník Lúčnice, triatlonista a expert na jedlá svetových kuchýň ponúka inovatívny, gurmánsky prístup k výživovému poradenstvu. Dušanovou víziou je ukázať ľuďom široké možnosti plnohodnotnej a kvalitnej výživy. Dušan sa vyžíva v bádaní a aplikácii najnovších poznatkov z vedy a výskumu, ktoré prepája s gastronomickými skúsenosťami, ktoré získal cestovaním po svete. V Chefparade vedie pre Vás kurz "Vylepšené recepty".
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 10. | 18:00Vylepšené recepty podľa Dušana Plichtu

Tomáš Žák

Medzi Tomášove kuchárske skúsenosti patria angažmá v bratislavských reštauráciách Alizé i Tulip house. Dve sezóny strávil na lodných výpravách pre viac ako 200 ľudí ako Sous chef a následne ako šéfkuchár. Poslednou jeho zastávkou bolo kuchárčenie v Bowlingovom národnom centre. Dnes pripravuje vychýrené obedy v reštaurácii Chefzone v Digital parku na Eisteinovej a v Chefparade vedie a do tajov varenia vás zavedie na kurzoch Talianskej a Francúzskej kuchyne, ktoré sú jeho srdcovkou.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 5. | 18:00Taliansko - to najlepšie z regiónov +

Michal Kováč

Počas vysokej školy naplno podľahol vareniu, ktoré ho veľmi fascinuje a miluje ho už 7 rokov. Počas tohto obdobia mal možnosť variť s poprednými slovenskými aj zahraničnými kuchármi. Na varení zbožňuje tú radosť, ktorú vynikajúce jedlo ľuďom prináša a verí, že každý pri varení môže zažiť niečo výnimočné. Nemá obľúbenú kuchyňu. Varenie vníma ako nekonečné množstvo chutí, vôní a farieb, ktorých kombináciou vytvára nové dielo. Medzi jeho kuchárske vzory patrí Jamie Oliver, Massimo Bottura a Raymond Blanc.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Apríl 28. | 18:00Ryby a dary mora +

Pavol Seker

Najnovší prírastok do rodiny Chefparade je šikovný a zručný kuchár Pali. Špecializuje sa na kubánsku, ázijskú a stredomorskú kuchyňu a miluje prípravu mäsových pokrmov na všetky spôsoby. Je odborník na molekulárnu kuchyňu a jeho dezerty sú slávne nielen u nás, ale aj v susednom Rakúsku. Tam naberal skúsenosti aby sa neskôr mohol vrátiť do rodnej Bratislavy a podeliť sa s vami o ne. Pracuje ako šéfkuchár v reštaurácii Muse.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 9. | 18:00Thajská kuchyňa+

Martin Krajčovič

Martin začínal v Chefparade ako horlivý účastník všetkých možných kurzov. Jeho kuchárske nadanie a vášeň si všimol náš obľúbený kuchár Martin Pollák a stal sa jeho mentorom Odvtedy patrí Martin medzi naše kuchárske stálice v oblasti ázijskej kuchyne a varenie s ním patrí medzi tie najlepšie zážitky, ktoré naša škola ponúka. Srdečnosť a hlboké znalosti o receptoch sú jeho poznávacím znamením.

Mariana Furman

Mariana je úspešnou absolventkou Kiev International Pastry Academy. Pracuje ako cukrárka v hoteli Mercure pod vedením šéfkuchára Michala Hečka, ktorý je u nás tiež varený pečený. Miluje svoju prácu a robí ju s láskou. Jej najväčšou vášňou je francúzske cukrárstvo v modernom prevedení. Sníva o vlastnej cukrárni a pomaly sa jej sen začína plniť :)
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 14. | 10:00Makrónky +

Lukáš Gál

Lukáš je ozajstným majstrom vo výrobe makaróniek aj vďaka tomu, že v jeho rodine je dlhá tradícia cukrárskej výroby. Je zakladateľom značky Gallé, ktorá sa venuje výrobe makaróniek. Nájdete v nej svedomito napečené ručne vyrobené francúzske makarónky. Taktiež je jedným zo zakladateľov značky Cold Lab, ktorá vyrába kávové nápoje Cold Brew a Cascaru.

Natalia Jankova

Večne usmiata Nataša pochádza z Ruska, vďaka čomu máte jedinečnú možnosť odhaliť tajomstvá ruskej kuchyne z prvej ruky. Takmer 2 roky žila v Londýne, a teda veľmi dobre pozná aj anglickú kuchyňu. Študovala na francúzskej kulinárskej akadémii Le Cordon Bleu London kde úspešne získala diplomy z francúzskej kulinárie.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 1. | 18:00Ruská kuchyňa

Gabriela Hulanská

Gabriela je vášnivý propagátor ľahkého a chutného varenia. Inšpiruje a motivuje ľudí cez jednoduché a ľahko pripraviteľné recepty v domácom prostredí.Cez praktické informácie ukazuje ako si správne vybrať ingrediencie a ako správne kombinovať suroviny pre zdravé jedenie. Povzbudzuje ako variť a jesť s radosťou a bez výčitiek.Inklinuje k stredomorskej kuchyni, ktorá je ľahká, vyvážená a pre našinca dostupná.
Najbližší kurz s týmto kuchárom

Máj 6. | 17:00Moderná stredomorská kuchyňa+

Zuzana Líšková

Certifikovaná výživová poradkyňa metódy metabolic balance a vášnivá propagátorka zdravého životného štýlu. Sama na vlastnej koži zažila totálne vyhorenie, vyčerpanie a stratu energie. Pochopila súvislosti medzi tým, čo je, a tým, ako sa cíti. „Strava mi zmenila telo a život. Jednoducho žijem to, čo jem, a mám viac energie ako pred 10 rokmi.“ Zuzana sa ľudí snaží motivovať k tomu, aby si cez úpravu stravovacích návykov pomocou bežne dostupných surovín a bez drastických hladoviek naštartovali stratenú životnú energiu a zvýšili výkonnosť organizmu.